home
program
gwiazdy festiwalu
goście festiwalu
konkurs filmowy
filmy zagraniczne
Puchar Polski w Boulderingu
patronat honorowy
partnerzy
sponsorzy
patronat medialny
regulamin konkursu
zgłoszenia do konkursu
bilety
JEDYNKA
dojazd
VI KFG
V KFG
IV KFG
III KFG
II KFG
biuro prasowe
organizacja-kontakt

JEDYNKA - 7. KRAKOWSKI FESTIWAL GÓRSKI

"Jedynka" jest nagrodą wszystkich środowisk wspinaczkowych. Do nagrody, przyznawanej tylko jednej osobie/zespołowi/wyprawie raz do roku, nominowani są pretendenci zgłoszeni przez członków Kapituły.

"Jedynka" może być przyznana zarówno za konkretne osiągnięcie jak i za całość działalności w danym roku.

"Jedynka" jest z założenia nagrodą arbitralną, ponieważ porównuje ze sobą trudno porównywalne dyscypliny, takie jak himalaizm, alpinizm, wspinaczka skałkowa, sportowa, a nawet ski-extreme. Jest również w pewnym stopniu subiektywna, bo każdy z członków Kapituły ocenia zgłoszenia według własnych kryteriów. Biorąc jednak pod uwagę przede wszystkim jakość danego osiągnięcia, jego relację do innych polskich i światowych sukcesów, takich porównań można dokonywać.

W zeszłym roku Kapituła wybrała szóstkę finalistów, których dokonania leżały na różnych biegunach wspinaczkowej aktywności - Kinga Baranowska, Edyta Ropek, Wojciech Kurz, Artur Magiera, Paweł Wyciślik, Piotr Morawski, Sławomir Cyndecki, Michał Król, Andrzej Sokołowski i Przemek Wójcik.

Za największy sukces polskiego wspinania w roku 2008 Kapituła uznała zdobycie Mistrzostwa Europy i Pucharu Świata we wspinaczce na czas przez Edytę Ropek.

undefined
Laureatka "Jedynki" 2008 - Edyta Ropek
(fot. wspinanie.pl)